TIA's blog

Eksploroni Marsejën

Përjetoni shkrirjen e gjallë të kulturës mesdhetare në Marsejë, Francë. Shëtisni nëpër Portin e Vjetër historik, ku varkat e peshkimit lëvizin pranë jahteve elegant dhe aromat e këndshme përhapen nga restorantet plot gjallëri. Mrekullohuni me arkitekturën e qytetit, nga Notre-Dame de la Garde me pamje nga horizonti deri te rrënojat e lashta të Fort Saint-Jean që ruan portin. Humbisni në rrugët labirintike të Le Panier, ku fasadat shumëngjyrëshe fshehin butikë artizanale dhe kafene komode. Zhytuni në kulturën vendase me një gllënjkë liker ose shijoni biskotat e sapopjekura në një shëtitje të qetë përgjatë Corniche. Me historinë e saj të pasur, kënaqësitë e kuzhinës dhe peisazhet piktoreske, Marseja i bën thirrje udhëtarëve të zbulojnë hijeshinë e saj unike në çdo hap.

Fluturoni me mendje të qetë

Shijoni fluturimin tuaj dhe zbuloni ofertat dhe promocionet më të fundit nga partnerët tanë.

Rent Point Albania

Super çmime për makina me qera! Shijoni udhëtimin tuaj në maksimum.

Mësoni më shumë

Air Albania

Ne ju sjellim më afër destinacioneve më të dashura të Evropës.

Mësoni më shumë

Regjistrohu në buletinin tonë

Ofertat e zgjedhura për pushime, frymëzimin dhe këshillat më të fundit të udhëtimit, direkt në kutinë tuaj hyrëse.