Publikime

Fluturime Charter midis Slovakisë and Shqipërisë

Publikuar nga

TIA në 16 Tetor 2014

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

- Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës i dha mirëseardhjen 200 turistëve nga Bratislava
- Fluturimet çarter do të sjellin turistë një herë në javë

Tirana International Airport (TIA) organizoi një ceremoni të hënën, më 30 qershor 2014, për të festuar fillimin e fluturimit të parë turistik mes Tiranës dhe Bratislavës. Shërbimi që do të jetë një herë në javë, është organizuar nga agjencia turistike Shkodra Travel&Tours dhe do të operohet gjatë të hënave.

Më shumë se 200 turistë mbërritën nga Bratislava në fluturimin e parë nga Sllovakia, kureshtarë të shihnin Shqipërinë dhe të pushojnë në bregdeti ranor.

Fluturimet do të vazhdojnë gjatë gjithë verës me një avion Boeing 733. Ky fluturim I ri e rrit në 18 numrin e destinacioneve të fluturimeve direkte qe nisen nga Tirana.

TIA po e menaxhon me sukses sezonin veror duke ofruar në mënyrë të vazhdueshme standardet e larta të sigurisë, shërbimit dhe komoditetit për të gjithë pasagjerët.

Publikuar nga

TIA në 16 Tetor 2014

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Fluturoni me mendje të qetë

Shijoni fluturimin tuaj dhe zbuloni ofertat dhe promocionet më të fundit nga partnerët tanë.

Rent Point Albania

Super çmime për makina me qera! Shijoni udhëtimin tuaj në maksimum.

Mësoni më shumë

Air Albania

Ne ju sjellim më afër destinacioneve më të dashura të Evropës.

Mësoni më shumë

Regjistrohu në buletinin tonë

Ofertat e zgjedhura për pushime, frymëzimin dhe këshillat më të fundit të udhëtimit, direkt në kutinë tuaj hyrëse.