Publikime

Pegasus Airline fillon fluturimet drejt Tiranës

Publikuar nga

TIA në 26 Gusht 2014

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

- Pegasus Airline do të nisë fluturimet pesë herë në javë drejt Tiranës nga aeroporti i Stambollit Sabiha Gokcen
- Pasagjerët do të udhëtojnë në bordin e një avioni Boeing 737-800

Më 2 shtator 2013, një nga kompanitë ajrore më të rëndësishme turke me kosto të ulët, Pegasus Airline, nis fluturimet drejt Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës (TIA). Kompania do t’u shërbejë pasagjerëve pesë herë në javë nga aeroporti i Stambollit “Sabiha Gokcen”.

Të hënave dhe të enjteve, fluturimi nis nga Stambolli në orën 14:50 dhe mbërrin në Tiranë në orën 16:15, ndërsa të martave, të premteve dhe të shtunave Pegasus Airline niset rreth orës 10:15, për të mbërritur në aeroportin shqiptar në 11.40. Pasagjerët e saj do të fluturojnë në bordin e një avioni Boeing 737-800.

"Ne besojmë se Pegasus do të jetë një lidhje e mirë për shqiptarët që udhëtojnë përveçse drejt Turqisë, ashtu edhe drejt qyteteve evropiane si Amsterdam, Berlin, Këln, Kopenhagë, Londër dhe gjetiu, me çmime të arsyeshme. Jemi të kënaqur që mirëpresim këtë linjë ajrore nëTiranë dhe i urojmë Pegasus Airline suksese në këtë rrugë të re", thotë Z. Rolf Castro-Vasquez, Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës.

Pegasus do të fluturojë nga Tirana drejt 25 destinacioneve përtej Turqisë, duke përfshirë Almaty, Amsterdam, Baku, Beirut, Berlin, Bishkek, Bukuresht, Këln, Kopenhagë, Doha, Dubai, Donetsk, Kharkiv, Krasnodar, Londër, Marsejë, Qipron Veriore (Ercan), Nuremberg, Omsk, Shkup, St Etienne/Lyon, Stokholm, Tbilisi, Teheran dhe Tel Aviv.

Pegasus është i vendosur në aeroportin e Stambollit Sabiha Gokcen dhe fluturon për në Evropë, në Lindjen e Mesme, Rusi dhe Kaukaz me një total prej 72 destinacionesh në 30 vende të ndryshme, prej të cilave 43 janë jashtë Turqisë.
TIA është duke punuar vazhdimisht për të tërhequr kompani të reja fluturimesh në tregun shqiptar. Në maj 2013, ArkeFly, kompania ajrore holandeze e TUI Group, futi një shërbim të ri për sezonin veror me një fluturim të drejtpërdrejtë midis Amsterdamit dhe TIA. Kjo rrugë u ka shërbyer shumë turistëve të huaj për të eskploruar pikat historike dhe plazhet e Shqipërisë.

Publikuar nga

TIA në 26 Gusht 2014

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Fluturoni me mendje të qetë

Shijoni fluturimin tuaj dhe zbuloni ofertat dhe promocionet më të fundit nga partnerët tanë.

Rent Point Albania

Super çmime për makina me qera! Shijoni udhëtimin tuaj në maksimum.

Mësoni më shumë

Air Albania

Ne ju sjellim më afër destinacioneve më të dashura të Evropës.

Mësoni më shumë

Regjistrohu në buletinin tonë

Ofertat e zgjedhura për pushime, frymëzimin dhe këshillat më të fundit të udhëtimit, direkt në kutinë tuaj hyrëse.