Perditësime Covid

Austria heq të gjitha kufizimet për pasagjerët me pasaporta biometrike që udhëtojnë drejt Austrisë, duke filluar nga 24 qershori 2021.

Publikuar nga

TIA në 27 Qershor 2021

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Austria heq të gjitha kufizimet për pasagjerët me pasaporta biometrike që udhëtojnë drejt Austrisë, duke filluar nga 24 qershori 2021.

 

1) Nuk ka kritere testimi
2) Nuk ka kritere vaksine
3) Vizat për rastet e aplikueshme vazhdojnë si më parë

 

I vetmi detyrim për udhëtarët në Austri, është maska FFP2, si ajo në foto. Austrian Airlines ka detyrimin që udhëtarët të mbajnë këtë lloj maske, të cilën mund ta gjeni në farmaci.

 

Ata pasagjerë që janë në tranzit në Austri, ju lutemi kontrolloni rregullat e udhëtimit të Covid-19, i cili ka destinacionin përfundimtar të mbërritjes.

 

Faleminderit për bashkëpunimin,

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës

Publikuar nga

TIA në 27 Qershor 2021

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Fluturoni me mendje të qetë

Shijoni fluturimin tuaj dhe zbuloni ofertat dhe promocionet më të fundit nga partnerët tanë.

Rent Point Albania

Super çmime për makina me qera! Shijoni udhëtimin tuaj në maksimum.

Mësoni më shumë

Air Albania

Ne ju sjellim më afër destinacioneve më të dashura të Evropës.

Mësoni më shumë

Regjistrohu në buletinin tonë

Ofertat e zgjedhura për pushime, frymëzimin dhe këshillat më të fundit të udhëtimit, direkt në kutinë tuaj hyrëse.