TIA travel

Vizitoni Sarandën

Publikuar nga

TIA në 14 Korrik 2021

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Sarandë është një resort në Rivierën Shqiptare, në jug të Shqipërisë. I vendosur midis detit Jon dhe kodrave me ullishte, qyteti ndodhet në një gji në formë patkoi, i rrethuar nga plazhe dhe një shëtitore. Në qendër janë mbetjet arkeologjike të një sinagoge të shekullit të 5-të, më vonë një bazilikë e hershme e krishterë. Mozaikët e ndërlikuar të dyshemesë janë ende të dukshëm. Kalaja Lëkurësi e shekullit të 16-të është në majë të një kodre mbi qytet.

 

@fathom.photo

 

 
 
 
 
 
Shiko këtë postim në Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Një postim i shpërndarë nga TIA TRAVEL (@tiatravel.al)< /a>

Publikuar nga

TIA në 14 Korrik 2021

Shpërndaje

Ndani këtë informacion.

Fluturoni me mendje të qetë

Shijoni fluturimin tuaj dhe zbuloni ofertat dhe promocionet më të fundit nga partnerët tanë.

Rent Point Albania

Super çmime për makina me qera! Shijoni udhëtimin tuaj në maksimum.

Mësoni më shumë

Air Albania

Ne ju sjellim më afër destinacioneve më të dashura të Evropës.

Mësoni më shumë

Regjistrohu në buletinin tonë

Ofertat e zgjedhura për pushime, frymëzimin dhe këshillat më të fundit të udhëtimit, direkt në kutinë tuaj hyrëse.