Home Autorësia Njoftim ligjor Kontakt English
 
 
 
Informacion mbi kompaninë
Kontakti me shtypin
Njoftime për shtyp
Materiale informuese
Menaxhimi
Këshilli Administrativ
Profili i kompanisë
Fakte dhe shifra
Përgjegjësi sociale
Historia e Aeroportit
Ndërtimi
Vende Pune
Informacion Tenderi
Evente
Galeri fotosh
 
Njoftime për shtyp
1 Korrik 2020
KOMPANIA AJRORE WIZZ AIR HAPI SOT BAZËN E RE TË AVIONËVE NË TIRANË
Tiranë, 1 korrik 2020: Wizz Air, linja më e madhe ajrore me ...
14 Qershor 2020
Drejtori i Aeroportit të Tiranës shpreh nevojën për të vepruar me shpejtësi dhe me guxim
Në më të fundit prej artikujve të “Internati...
12 Qershor 2020
Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës mirëpret fluturimin e parë çarter turistik nga Bjellorusia
Tiranë, 12 Qershor 2020 - Aeroporti Ndërkombëtar i Tira...
5 Qershor 2020
TIA FESTON DITËN BOTËRORE TË MJEDISIT: JEHONA E THIRRJES SË NATYRËS
Tiranë, 5 qershor 2020 - Këtë vit, festimet për Di...
29 Maj 2020
KOMPANIA AJRORE WIZZ AIR KRIJON BAZËN E RE TË AVIONËVE NË TIRANË
• Tre avionë dhe një rrjet prej 25 destinacionesh n&eum...
24 Prill 2020
TIA “Airfield 2020” Rehabilitimi i Pistës Ajrore - Punimet përfundimtare të Fazës së Parë
TIA “Airfield 2020” Rehabilitimi i Pistës Ajrore - Pu...
22 Prill 2020
Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës u kërkon mediave të caktuara të pushojnë së botuari lajme të rreme në lidhje me masat kundër COVID-19 ndaj bizneseve në aeroport
22 Prill 2020 - Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) ...
25 Mars 2020
Mesazh nga Drejtori i Përgjjthshëm i Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës, Dr. Constantin von Alvensleben.
Mesazhi im për ju është që në këto dit...
21 Mars 2020
Përditësim 15 - Coronavirus
Përditësim 15 Në vëmendje të pasagjerëv...
21 Mars 2020
Përditësim 14 - Coronavirus
Përditësim 14 Nga data 23 Mars 2020, ndërpriten të...
19 Mars 2020
Përditësim 13 - Coronavirus
Përditësim 13 Për pasagjerët që udhëtoj...
19 Mars 2020
Përditësim 12 - Coronavirus
Përditësim 12 Lufthansa lajmëron ndërprerjen e fl...
16 Mars 2020
Përditësim 11 - Coronavirus
Përditësim 11Nga data 19 Mars 2020, ndërpriten fluturim...
16 Mars 2020
Përditësim 10 - Coronavirus
Përditësim 10 Nga data 17 Mars 2020, ndërpriten flutur...
16 Mars 2020
Përditësim 9 - Coronavirus
Përditësim 9 Në vijim të situatës së kr...
14 Mars 2020
Përditësim 8 - Coronavirus
Përditësim 8 Në vijim të situatës së kr...
14 Mars 2020
Përditësim 7 - Coronavirus
Përditësim 7 Nga data 18 Mars 2020, ndërpriten fluturi...
13 Mars 2020
Përditësim 6 - Coronavirus
Përditësim 6 Nga e diela, 15 Mars 2020, ndërpriten flu...
13 Mars 2020
Mesazh nga Drejtori i Përgjjthshëm i Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës, Dr. Constantin von Alvensleben.
Përshëndetje të gjithëve, Aeroporti Ndërkomb...
12 Mars 2020
Përditësim 5 - Coronavirus
Përditësim 5Në vëmendje të pasagjerëve q...
10 Mars 2020
Përditësim 4 - Coronavirus
Përditësim 4 Në vëmendje të pasagjerëve...
10 Mars 2020
Përditësim 3 - Coronavirus
Anullohen të gjitha fluturimet me ItalinëNë vijim t&eum...
09 Mars 2020
Përditësim 2 - Coronavirus
Përditësim i listes së fluturimeve të anulluara: ...
9 Mars 2020
Përditësim 1 - Coronavirus
Përditësim 1 : Ndalohen fluturimet edhe drejt Torinos dhe An...
2 Mars 2020
Dr. Constantin von Alvensleben, Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës zgjidhet Kryetari i ri për të drejtuar Shoqatën e Investitorëve të Huaj në Shqipëri.
Shoqata e Investitorëve të Huaj në Shqipëri (FIAA)...
19 dhjetor 2019
Wizz Air fillon fluturimin e ri Tiranë-Vjenë
19 dhjetor 2019: Wizz Air, shoqëria më e madhe ajrore me kos...
18 Dhjetor 2019
TIA, fillon rehabilitimi i pistës ajrore “Airfield 2020”
Tirana International Airport (TIA) ka filluar ndër projektet m&eu...
29 Nëntor 2019
TIA dhuron 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri
Tiranë, 29 Nëntor 2019 - Aeroporti Ndërkombëtar i ...
28 Nëntor 2019
EasyJet vjen për herë të parë në TIA me dy fluturime direkte: Milano dhe Gjenevë
EasyJet, gjiganti britanik i fluturimeve me kosto të ulët vj...
1 Tetor 2019
Air Albania: Nisin fluturimet e reja drejt Romës, Milanos dhe Bolonjës
Tiranë, 1 Tetor 2019 – Kompania ajrore Air Albania filloi t...
19 Gusht 2019
Aeroporti Ndërkombëtar Tiranës emëron Drejtorin e ri të Përgjithshëm Ekzekutiv (CEO)
Tiranë, Shqipëri, 19 Gusht 2019 - Aeroporti Ndërkombeta...
09 Gusht 2019
Wizz Air filllon fluturimin e ri Tiranë - Memmingen
Wizz Air filllon fluturimin e ri Tiranë  - Memmingen Tiran&...
19 Qershor 2019
Fluturime çarter midis Moskës dhe Tiranës
Tirana International Airport (TIA) organizoi një ceremoni të...
17 Qershor 2019
Fillojnë fluturimet Tiranë–Londër me Albawings
Të Dielën më datë 16 Qershor 2019 u organizua cere...
6 Maj 2019
TIA bëhet pjesë e fushatës së dhurimit të gjakut për fëmijët talasemik
Më 5 Qershor 2019, Stafi i Aeroporti Ndërkombëtar t&eum...
03 Maj 2019
Albawings fillon operimin e linjës së re mes Tirana International Airport dhe Düsseldorf
  Albawings filloi më 2 Qershor 2019, operimin e fluturimit...
30 Maj 2019
Hyrja elektronike apo sistemi “eGates”, një teknologji e re në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës
Tiranë, 30 Maj 2019 - Aeroporti Ndërkombëtar i Tiran&eu...
20 Maj 2019
Njoftim për pasagjerët e datës 21 Maj 2019
Njoftojmë të gjithë pasagjerët që do të ...
10 Prill 2019
Njoftim nga Tirana International Airport
Tirana International Airport (TIA) shpreh keqardhjen e thellë p&e...
9 Prill 2019
TIA: FAM TRIP ndërmjet operatorëve turistik nga Tirana dhe Zvicra
Tiranë, 9 Prill 2019 - Aeroporti Ndërkombëtar i Tiran&e...
1 Prill 2019
TIA: Nis sot fluturimi që lidh Tiranën me Zyrihun
Tiranë, më 1 Prill 2019 - Sot u organizua ceremonia fluturim...
18 Mars 2019
TIA: SWISS fillon operimin e destinacionit të ri Tiranë – Zurich
SWISS fillon operimin e destinacionit të ri Tiranë – Z...
22 Shkurt 2019
Dusseldorf, Stansted, Heraklion: Në verë Albawings fillon operimin e destinacioneve të reja
Dusseldorf, Stansted, Heraklion: Në verë Albawings fillon op...
05.03.2019
Intervistë me Drejtorin e Përgjithshëm Ekzekutiv të Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës për takenbyalbania.com
Cfarë ju pëlqen më shumë në lidhje me udh&eum...
07.02.2019
Tirana International Airport regjistron 12 përqind rritje të rëndësishme për 2018
Tirana International Airport regjistron 12 përqind rritje të...
22 Janar 2019
Aeroporti, turizmi dhe mendësia e biznesit
Fjalimi zyrtar në Forumin Ekonomik të TiranësAeroporti,...
30 Nëntor 2018
Java kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave: Punonjësit e TIA-s me shenjë të kuqe në fytyrë më 30 Nëntor
Java kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave: Punonjësit e...
24 Nëntor 2018
Muzikë dhe fluturime në një ditë
Nisma “AEROPORTI JE TI” SJELL ALBANIAN EXCELLENCE ME KONCE...
30.10.2018
Tiranë–Dortmund: Wizz Air filloi sot operimin e destinacionit të ri
Tiranë–Dortmund: Wizz Air filloi sot operimin e destinacion...
7 Gusht 2018
Tiranë–Dortmund: Në tetor Wizz Air fillon operimin e destinacionit të ri
Tiranë–Dortmund: Në tetor Wizz Air fillon operimin e d...
2 Korrik 2018
Deklaratë për media
Deklaratë nga Tirana International Airport   Tirana Intern...
29 Qershor 2018
Tirana International Airport i uron mirëseardhjen fluturimit të parë të Israir Airlines
Tirana International Airport i uron mirëseardhjen fluturimit t&eu...
21 Qershor 2018
Shopen fluturon nga Tirana International Airport: 60 pianistë festuan sot Ditën Ndërkombëtare të Muzikës
Shopen fluturon nga Tirana International Airport: 60 pianistë fes...
4 Qershor 2018
Sky Up, një nga kompanitë charter më të mirë të Ukrainës ulet në Tirana International Airport
Sky Up, një nga kompanitë charter më të mirë...
22 Maj 2018
Tirana International Airport i uron mirëseardhjen turistëve të parë Izraelitë në bordin e Albawings
Tirana International Airport i uron mirëseardhjen turistëve ...
11 Maj 2018
Tirana International Airport i uron mirëseardhjen kompanisë ajrore Daneze Jet Time me turistë nga Skandinavia
Tirana International Airport i uron mirëseardhjen kompanisë ...
19 Prill 2018
Wizz Air filloi sot fluturimet direkte nga Tirana International Airport drejt Londrës
Wizz Air filloi sot fluturimet direkte nga Tirana International Airpor...
1 Dhjetor 2017
TIA publikon Buletinin e Njëmbëdhjetë Mjedisor dhe Social
NJË VËSHTRIM MBI PROGRAMET MJEDISORE NË TIA Gjatë...
30.01.2018
Njoftim për shtyp
  PËR INTERESIN MEDIATIK  Tirana International Airpor...
1 Dhjetor 2017
Operimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës: Fluturohet normalisht
               OPERIMET NË...
20 Nëntor 2017
Wizz Air lajmëron fillimin e fluturimeve Tiranë - Londër
WIZZ AIR FILLON DESTINACIONIN E RI TIRANE - LONDER Londër më...
14 Nentor 2017
Ushtrimi i Planit te Emergjencës së Tirana International Airport
Ditën e martë më 14 nëntor 2017, në orën...
TIA mbështet nismën “Tungjatjeta” të World Vision për të ndihmuar fëmijët me nevoja të veçanta në zonat e thella të Librazhdit
Tirana International Airport (TIA) mbështet dhe do kontribuoj&eum...
15 Qershor 2017
Fluturimi i parë çek hap sezonin e verës
  Fluturimi i parë çek hap sezonin e verës T&...
8 Qershor 2017
Unë jam me natyrën: Aktivitet me fëmijët në Aeroportin Ndëkombëtar të Tiranës për të festuar Ditën e Mjedisit
Unë jam me natyrën: Aktivitet me fëmijët në A...
10 Maj 2017
Kompania ajrore me kosto të ulët e Air France Transavia” përuron destinacionin e ri Tiranë-Amsterdam
Kompania ajrore me kosto të ulët e Air France Transavia&rdqu...
26 Prill 2017
Tirana International Airport përzgjidhet nga Aegean Airlines si Stacioni Jugor Evropian me shërbimin më të mirë për 2017
Tirana International Airport përzgjidhet nga Aegean Airlines si S...
5 Prill 2017
Wizz Air fillon fluturimin e parë direkt Tiranë - Budapest
Wizz Air fillon fluturimin e parë direkt Tiranë - BudapestWi...
23/02/2017
Transavia, kompania me kosto të ulët e Air France nis fluturimet më 10 Maj Tiranë-Amsterdam
Transavia Airlines fillon operimin Amsterdam - Tirana më 10 Maj 2...
23/02/2017
Tarifat e ulëta të Wizz Air mbërrijnë në TIranë
Wizz Air fillon fluturimet me tarifat e ulëta më 5 Prill 201...
15 Dhjetor 2016
Wizz Air fillon fluturimin e parë direkt Tiranë - Budapest më 5 Prill 2017
  FLUTURIM DIREKT PËR NË BUDAPEST DHE PORTË DREJT...
6 dhjetor 2016
Shoqëria ajrore shqiptare Albawings vazhdon zgjerimin e saj të suksesshëm në treg
Shoqëria ajrore vendase Albawings vazhdon zgjerimin e saj të...
2 Dhjetor 2016
Tirana International Airport arrin shifrën e dy milionë pasagjerëve
Tirana International Airport arrin shifrën e dy milionë pasa...
1 Prill, 2016
Qeveria e Shqipërisë dhe Tirana International Airport nënshkruajnë marrëveshjen për liberalizimin e fluturimeve ndërkombëtare
• Afati i Koncensionit për Tirana International Airport shty...
7 Tetor 2016
Njoftim për shtyp
CHINA EVERBRIGHT LIMITED MERR NË ZOTËRIM 100% TË KAPITA...
4.07.2016
Njoftim për media
Njoftim nga Tirana International Airport     Tirana Intern...
31 Mars 2016
Lufthansa nis fluturime direkte nga Tirana në Frankfurt
• Lufthansa fillon fluturimet e përditshme drejt Frankfurtit...
28/03/2016
Adria Airways fillon fluturimet mes Tiranës dhe Mynihut
• Kompania sllovene do të operojë me një Airbus 31...
22 Mars 2016
Njoftim per Shtyp
Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) njofton se m&eum...
29 Dhjetor 2015
Njoftim zyrtar mbi shfaqjen e kodit (YU) pranë emërtimit të Prishtinës
Duke vlerësuar ndjeshmërinë publike lidhur me shfaqjen ...
Volotea Airline përuron destinacionin e ri drejt Shqipërisë
Volotea shton Tiranën në rrjetin e saj duke përuruar de...
Tirana International Airport, 10 vjet histori suksesi në Shqipëri
Tirana International Airport, 10 vjet histori suksesi   Festo...
Aeroporti dhe përgjigjet mbi disa pyetje rreth tij. Rolf Castro-Vasquez, Drejtor i Përgjithshëm Ekzekutiv i Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës: “E ardhmja? Kemi filluar negociatat me Qeverinë Shqiptare”
Aeroporti dhe përgjigjet mbi disa pyetje rreth tij. Rolf Castro-V...
31/03/2015
TIA përuron destinacione të reja Paris dhe Bruksel
Të martën më 31 Mars 2015, Tirana International Airport...
21 Prill 2015
Tirana International Airport feston Përvjetorin e 10-të
• Ceremonia festive do të mbahet më 23 Prill • TIA...
20/02/2015
Rrjeti i kompanisë italiane “CONAD” hap dyqanin e tij në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës
Më 20 Shkurt 2015, linja Italiane Conad hapi një dyqan t&eum...
26/01/2015
TIA përuron destinacionin e ri të fluturimeve Tiranë–Bari
   Kompania e Fluturimeve Balkan Express do të opero...
16 Tetor 2014
Alitalia konfirmon 96 fluturime në javë për sezonin e dimrit 2014-15
Kompania lajmëron fluturime direkte në tetë destinaci...
23 Shtator 2014
Air Serbia fillon fluturimet Tiranë–Beograd
- Programi I fluturimeve parashikon tre fluturime në javë- K...
11 Shtator 2014
Filluan fluturimet turistike mes Pragës dhe Tiranës
- Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës i dha mirëseard...
1 Gusht 2014
Air Serbia fillon fluturimet Tiranë-Beograd
- Programi I fluturimeve parashikon tre fluturime në javë- K...
14 Korrik 2014
Blue Panorama fillon fluturimet nga Tirana në Ankona
- Fluturimet në Ankona janë programuar dy herë në ...
14 Korrik 2014
Fluturime Charter midis Slovakisë and Shqipërisë
- Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës i dha mirëseard...
16 Maj 2014
Adria Airways fillon fluturimet nga Tirana në Frankfurt
- Kompania ajrore fillon fluturimet në Frankfurt katër her&e...
8 Prill 2014
Tirana International Airport shënon rritje pozitive të numrit të pasagjerëve gjatë vitit 2013
- Rritet në 5.5 përqind numri i pasagjerëve të TIA...
1 Prill 2014
Tirana International Airport prezantoi bashkarisht me Agjencinë Kombëtare të Turizmit Shqipërinë në ITB
- Konferenca për shtyp e Shqipërisë organizuar nga TIA ...
13 Dhjetor 2013
Katër kompani ajrore pritet të kryejnë 140 fluturime direkte në javë nga Tirana drejt Italisë
- Alitalia dhe AirOne do të shtojnë fluturimet drejt destina...
26 Nëntor 2013
Tirana International Airport shpreh mirënjohjen për çdo pasagjer të fluturimeve të pezulluara
- Disa nga fluturimet e Belle Air po mbulohen nga kompania ajrore ital...
2 Shtator 2013
Pegasus Airline fillon fluturimet drejt Tiranës
- Pegasus Airline do të nisë fluturimet pesë herë ...
19 Qershor 2013
Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës: Emërohet Drejtori i ri i Përgjithshëm Ekzekutiv
- Z. Rolf Castro-Vasquez emërohet Drejtori i Përgjithshë...
 
 
 
Koha tani!
20°
Të drejtat e pasagjerëve
Shkarko ne formatin PDF!
 
 
Galeria
Click here!
Promocionet tona!
 
 
Lajmet e fundit
1 Korrik 2020
KOMPANIA AJRORE WIZZ AIR HAPI SOT BAZËN E RE TË AVIONËVE NË TIRANË
Tiranë, 1 korrik 2020: Wizz Air, linja më e madhe ajrore me ...
Lexo më shumë!
14 Qershor 2020
Drejtori i Aeroportit të Tiranës shpreh nevojën për të vepruar me shpejtësi dhe me guxim
Në më të fundit prej artikujve të “Internati...
Lexo më shumë!
12 Qershor 2020
Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës mirëpret fluturimin e parë çarter turistik nga Bjellorusia
Tiranë, 12 Qershor 2020 - Aeroporti Ndërkombëtar i Tira...
Lexo më shumë!
   
 
   
Copyright © Tirana International Airport 2014
Created by IMPULS
Të gjitha të drejtat e rezervuara.