Home Autorësia Njoftim ligjor Kontakt English
 
 
 
Informacion mbi kompaninë
Kontakti me shtypin
Njoftime për shtyp
Materiale informuese
Menaxhimi
Këshilli Administrativ
Profili i kompanisë
Fakte dhe shifra
Përgjegjësi sociale
Historia e Aeroportit
Ndërtimi
Vende Pune
Informacion Tenderi
Evente
Galeri fotosh
 
EasyJet vjen për herë të parë në TIA me dy fluturime direkte: Milano dhe Gjenevë
EasyJet, gjiganti britanik i fluturimeve me kosto të ulët vjen në Shqipëri me dy linja të direkte drejt Milanos (Itali) dhe Gjenevës (Zvicër). Fluturimi i parë u krye më datë 28 Nëntor nga Tirana International Airport. Fluturimet Milano-Tirana dhe Gjenevë-Tirana do të jenë tre herë në javë, të Martën, të Enjten dhe të Dielën. Rezervimet për këto fluturime mund të kryhen përmes faqes online të EasyJet, faqeve të ndryshme online ose agjencive turistike. 

Hyrja në Shqipëri e gjigantit britanik i fluturimeve me kosto të ulët, fillimisht me dy linja, por me qëllim zgjerimin e destinacioneve, do të ndryshojë tregun e fluturimeve në vend. Fluturimet me kosto të ulët pritet të rrisin konkurrencën duke sjellë çmime më të lira për qytetarët.

“Fluturimi i parë i EasyJet nga Tirana është një lajm i mirë për TIA dhe të gjithë Shqiptarët pasi një tjetër kompani prestigjioze i shtohet listës të gjatë të kompanive që operojnë nga Tirana. Synimi i Tirana International Airport është që të shtojmë gjithnjë e më shumë numrin e kompanive që fluturojnë nga TIA; të shtojmë gamën e shërbimeve dhe mbi të gjitha t’i ofrojmë qytetarëve shqiptarë dhe jo vetëm çmime më të lira dhe sa më shumë destinacione të reja.” - tha Drejtori Ekzekutiv i Tirana International Airport, Z. Constantin von Alvensleben. 

Tashmë nga TIA fluturojnë 17 kompani të ndryshme ajrore dhe ky zgjerim i tregut ka ndihmuar në uljen e çmimeve për pasagjerët.
 
   
 
 
 
 
Koha tani!
25°
Të drejtat e pasagjerëve
Shkarko ne formatin PDF!
 
 
Galeria
Click here!
Promocionet tona!
 
 
Lajmet e fundit
1 Korrik 2020
KOMPANIA AJRORE WIZZ AIR HAPI SOT BAZËN E RE TË AVIONËVE NË TIRANË
Tiranë, 1 korrik 2020: Wizz Air, linja më e madhe ajrore me ...
Lexo më shumë!
14 Qershor 2020
Drejtori i Aeroportit të Tiranës shpreh nevojën për të vepruar me shpejtësi dhe me guxim
Në më të fundit prej artikujve të “Internati...
Lexo më shumë!
12 Qershor 2020
Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës mirëpret fluturimin e parë çarter turistik nga Bjellorusia
Tiranë, 12 Qershor 2020 - Aeroporti Ndërkombëtar i Tira...
Lexo më shumë!
   
 
   
Copyright © Tirana International Airport 2014
Created by IMPULS
Të gjitha të drejtat e rezervuara.