Home Autorësia Njoftim ligjor Kontakt English
 
 
 
Informacion mbi kompaninë
Kontakti me shtypin
Njoftime për shtyp
Materiale informuese
Menaxhimi
Këshilli Administrativ
Profili i kompanisë
Fakte dhe shifra
Përgjegjësi sociale
Historia e Aeroportit
Ndërtimi
Vende Pune
Informacion Tenderi
Evente
Galeri fotosh
 
Adria Airways fillon fluturimet mes Tiranës dhe Mynihut
1 from 3 photos       
Tirana International Airport (TIA) organizoi një ceremoni të hënën, më 28 Mars 2016, për të shënuar fillimin e fluturimit mes Tiranës dhe Mynihut. Shërbimi që do të jetë tre herë në javë – të mërkurave, të premteve dhe të shtunave - operohet nga kompania ajrore sllovene Adria Airways me një Airbus 319.
• Kompania sllovene do të operojë me një Airbus 319
• Fluturimet janë programuar tre herë në javë

Tirana International Airport (TIA) organizoi një ceremoni të hënën, më 28 Mars 2016, për të shënuar fillimin e fluturimit mes Tiranës dhe Mynihut. Shërbimi që do të jetë tre herë në javë – të mërkurave, të premteve dhe të shtunave - operohet nga kompania ajrore sllovene Adria Airways me një Airbus 319.

“Shpreh urimet më të mira për Adria Airways dhe fillimin e mbarë të këtij destinacioni. Mynihu ka qenë gjithnjë një pikë tranziti shumë e rëndësishme për pasagjerët tanë dhe do të mbesë një destinacion tërheqës dhe i rëndësishëm për të gjithë ne” tha Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv I TIA-s Z. Rolf Castro-Vasquez.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës po përgatitet për sezonin veror duke ofruar në mënyrë të vazhdueshme standardet e larta të sigurisë, shërbimit dhe komoditetit për të gjithë pasagjerët.
 
   
 
 
 
 
Koha tani!
10°
Të drejtat e pasagjerëve
Shkarko ne formatin PDF!
 
 
Galeria
Click here!
Promocionet tona!
 
 
Lajmet e fundit
29 Nëntor 2019
TIA dhuron 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri
Tiranë, 29 Nëntor 2019 - Aeroporti Ndërkombëtar i ...
Lexo më shumë!
28 Nëntor 2019
EasyJet vjen për herë të parë në TIA me dy fluturime direkte: Milano dhe Gjenevë
EasyJet, gjiganti britanik i fluturimeve me kosto të ulët vj...
Lexo më shumë!
1 Tetor 2019
Air Albania: Nisin fluturimet e reja drejt Romës, Milanos dhe Bolonjës
Tiranë, 1 Tetor 2019 – Kompania ajrore Air Albania filloi t...
Lexo më shumë!
   
 
   
Copyright © Tirana International Airport 2014
Created by IMPULS
Të gjitha të drejtat e rezervuara.