Home Autorësia Njoftim ligjor Kontakt English
 
 
 
Informacion mbi kompaninë
Kontakti me shtypin
Njoftime për shtyp
Materiale informuese
Menaxhimi
Këshilli Administrativ
Profili i kompanisë
Fakte dhe shifra
Përgjegjësi sociale
Historia e Aeroportit
Ndërtimi
Vende Pune
Informacion Tenderi
Evente
Galeri fotosh
 
TIA përuron destinacione të reja Paris dhe Bruksel
1 from 17 photos       

Të martën më 31 Mars 2015, Tirana International Airport (TIA) përuroi fluturimin e parë nga Tirana në Paris në një ceremoni te mbajtur me këtë rast. Shoqëria Ajrore Sllovene Adria Airways do të operojë dy herë në javë - të martave dhe të shtunave - me një avion të tipit Airbus 319. Pas datës 4 Qershor ky destinacion do të bëhet 3 herë në javë.   

“Me kënaqësi ofrojmë një kryeqytet tjetër Evropian si destinacion për pasagjerët dhe dëshiroj të përgëzoj Adria Airways për këtë. Parisi është një qendër e rëndësishme dhe shumë tërheqëse dhe tashmë mund të them që TIA ofron mundësi të tjera lidhje ndërmjet qendrave të mëdha. Ky është një lajm i mirë për të gjithë ne përfundoi Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i TIA-s, Z. Rolf Castro-Vasquez.

Gjithashtu, të martën Adria Airways filloi operimin e fluturimeve nga Tirana në Bruksel dy herë në javë – të martave dhe të shtunave – dhe pas datës 4 Qershor tre herë në javë me një fluturim shtesë të enjteve.

Me fluturimet e reja, numri i destinacioneve që lidhen me Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës arrin në 22.  

TIA po përgatitet për programin e fluturimeve të verës 2015 duke ofruar më shumë mundësi zgjedhje dhe në mënyrë të vazhdueshme standarde të larta të sigurisë, shërbimit dhe komoditetit për të gjithë pasagjerët.

 
   
 
 
 
 
Koha tani!
13°
Të drejtat e pasagjerëve
Shkarko ne formatin PDF!
 
 
Galeria
Click here!
Promocionet tona!
 
 
Lajmet e fundit
29 Nëntor 2019
TIA dhuron 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri
Tiranë, 29 Nëntor 2019 - Aeroporti Ndërkombëtar i ...
Lexo më shumë!
28 Nëntor 2019
EasyJet vjen për herë të parë në TIA me dy fluturime direkte: Milano dhe Gjenevë
EasyJet, gjiganti britanik i fluturimeve me kosto të ulët vj...
Lexo më shumë!
1 Tetor 2019
Air Albania: Nisin fluturimet e reja drejt Romës, Milanos dhe Bolonjës
Tiranë, 1 Tetor 2019 – Kompania ajrore Air Albania filloi t...
Lexo më shumë!
   
 
   
Copyright © Tirana International Airport 2014
Created by IMPULS
Të gjitha të drejtat e rezervuara.