Home Autorësia Njoftim ligjor Kontakt English
 
 
 
Informacion mbi kompaninë
Kontakti me shtypin
Njoftime për shtyp
Materiale informuese
Menaxhimi
Këshilli Administrativ
Profili i kompanisë
Fakte dhe shifra
Përgjegjësi sociale
Historia e Aeroportit
Ndërtimi
Vende Pune
Informacion Tenderi
Evente
Galeri fotosh
 
TIA përuron destinacionin e ri të fluturimeve Tiranë–Bari

  

  • Kompania e Fluturimeve Balkan Express do të operojë më një avion të tipit Fokker 50
  • Programi i fluturimeve parashikon tre fluturime në javë

 

 

Më 26 Janar 2015, Tirana International Airport (TIA) përuroi fluturimin e parë nga Tirana në Bari. Kompania e Fluturimeve Balkan Express do të operojë tre herë në javë - të hënave, të mërkurave dhe të premteve - me një avion të tipit Fokker 50 të  shoqërisë ajrore Air Valle.  

 

“Ky është një lajm i mirë për të gjithë ne. Të përshtatur për qëndrime të shkurtra ose gjatë fundjavës, fluturimet janë caktuar në orare praktike për qytetarët Italianë që punojnë në Shqipëri dhe do të lehtësojnë udhëtimin drejt Italisë së Jugut për shumë ahqiptarë; fluturimi zgjat vetëm 50 minuta”, u shpreh Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i TIA-s, Z. Rolf Castro-Vasquez.

 

Në deklaratën zyrtare të kompanisë thuhet se biletat mund të rezervohen duke kontaktuar Balkan Express në numrin e telefonit +355 4225 1837 nga jashtë si dhe duke vizituar faqen e tyre zyrtare (www.balkanexpress.it) ose çdo zyrë apo përfaqësues të autorizuar të udhëtimit.

 

Me fluturimin e ri drejt Barit, numri i destinacioneve që lidhen me Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës arrin në 21.  

 

Balkan Express njoftoi gjithashtu se duke filluar nga data 2 Mars, kompania do të fillojë të operojë fluturime nga Tirana në Brindisi me tarifa të ulëta për pasagjerët.

 

TIA po përgatitet për fillimin e fluturimeve në destinacione të reja në muajt në vijim duke ofruar në mënyrë të vazhdueshme standarde të larta të sigurisë, shërbimit dhe komoditetit për të gjithë pasagjerët.

 

 

 
   
 
 
 
 
Koha tani!
13°
Të drejtat e pasagjerëve
Shkarko ne formatin PDF!
 
 
Galeria
Click here!
Promocionet tona!
 
 
Lajmet e fundit
29 Nëntor 2019
TIA dhuron 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri
Tiranë, 29 Nëntor 2019 - Aeroporti Ndërkombëtar i ...
Lexo më shumë!
28 Nëntor 2019
EasyJet vjen për herë të parë në TIA me dy fluturime direkte: Milano dhe Gjenevë
EasyJet, gjiganti britanik i fluturimeve me kosto të ulët vj...
Lexo më shumë!
1 Tetor 2019
Air Albania: Nisin fluturimet e reja drejt Romës, Milanos dhe Bolonjës
Tiranë, 1 Tetor 2019 – Kompania ajrore Air Albania filloi t...
Lexo më shumë!
   
 
   
Copyright © Tirana International Airport 2014
Created by IMPULS
Të gjitha të drejtat e rezervuara.