Home Autorësia Njoftim ligjor Kontakt English
 
 
 
Informacion mbi kompaninë
Kontakti me shtypin
Njoftime për shtyp
Materiale informuese
Menaxhimi
Këshilli Administrativ
Profili i kompanisë
Fakte dhe shifra
Përgjegjësi sociale
Historia e Aeroportit
Ndërtimi
Vende Pune
Informacion Tenderi
Evente
Galeri fotosh
 
Alitalia konfirmon 96 fluturime në javë për sezonin e dimrit 2014-15
  • Kompania lajmëron fluturime direkte në tetë destinacione
  • Nga janari deri në shtator 2014 Alitalia u ka shërbyer gjysëm milionë pasagjerëve

 
Më 16 Tetor 2014, Alitalia lajmëroi se sezoni i dimrit 2014-15 parashikon 96 fluturime në javë drejt tetë destinacioneve në Itali. Në një ceremoni të zhvilluar ditën e enjte në Tiranë, kompania ajrore shprehu mirënjohjen për pasagjerët shqiptarë.

Fluturimet direkte që do të pasojnë me sezonin e dimrit do të përfshijnë Romën, Milanon, Pizën, Bolonjën, Torinon, Venecian dhe Xhenovën. Fluturimet do të operohen me avionë të tipit Airbus A319, A320 dhe A321.

Më tej, kompania italiane raporton se u ka shërbyer më se gjysëm milioni pasagjerëve mes Italisë dhe Shqipërisë.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës është gjithnjë i gatshëm të bashkëpunojë më kompanitë ajrore që operojnë në aeroport, për të rritur numrin e pasagjerëve dhe për t’u shërbyer atyre me standardet më të larta Europiane në cilësi dhe siguri.

Aktualisht numërohen 11 kompani ajrore që operojnë nga Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës, të cilat fluturojnë drejtpërdrejtë në 20 destinacione.

 

 
   
 
 
 
 
Koha tani!
10°
Të drejtat e pasagjerëve
Shkarko ne formatin PDF!
 
 
Galeria
Click here!
Promocionet tona!
 
 
Lajmet e fundit
29 Nëntor 2019
TIA dhuron 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri
Tiranë, 29 Nëntor 2019 - Aeroporti Ndërkombëtar i ...
Lexo më shumë!
28 Nëntor 2019
EasyJet vjen për herë të parë në TIA me dy fluturime direkte: Milano dhe Gjenevë
EasyJet, gjiganti britanik i fluturimeve me kosto të ulët vj...
Lexo më shumë!
1 Tetor 2019
Air Albania: Nisin fluturimet e reja drejt Romës, Milanos dhe Bolonjës
Tiranë, 1 Tetor 2019 – Kompania ajrore Air Albania filloi t...
Lexo më shumë!
   
 
   
Copyright © Tirana International Airport 2014
Created by IMPULS
Të gjitha të drejtat e rezervuara.