Home Autorësia Njoftim ligjor Kontakt English
 
 
 
Informacion mbi kompaninë
Kontakti me shtypin
Njoftime për shtyp
Materiale informuese
Menaxhimi
Këshilli Administrativ
Profili i kompanisë
Fakte dhe shifra
Përgjegjësi sociale
Historia e Aeroportit
Ndërtimi
Vende Pune
Informacion Tenderi
Evente
Galeri fotosh
 
Filluan fluturimet turistike mes Pragës dhe Tiranës
- Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës i dha mirëseardhjen 170 turistëve nga Praga
- Fluturimet çarter do të sjellin turistë një herë në javë

Tirana International Airport (TIA) organizoi një ceremoni të enjten më 11 shtator 2014, për të festuar fillimin e fluturimit të parë turistik mes Tiranës dhe Pragës. Shërbimi që do të jetë një herë në javë, është organizuar nga kompania ajrore Enter Air dhe do të operohet gjatë të premteve.
Më shumë se 170 turistë çek mbërritën nga Praga në fluturimin e parë, kureshtarë të shihnin natyrën e Shqipërisë dhe plazhet e saj. Fluturimet do të operohen me një avion Boeing 737. Ky destinacion i ri e rrit në 19 numrin e destinacioneve të fluturimeve direkte që nisen nga Tirana.
TIA po kontribuon në promovimin e Shqipërisë turistike duke ofruar në të njëjtën kohë standardet e larta të sigurisë, shërbimit dhe komoditetit për të gjithë pasagjerët.
 
   
 
 
 
 
Koha tani!
10°
Të drejtat e pasagjerëve
Shkarko ne formatin PDF!
 
 
Galeria
Click here!
Promocionet tona!
 
 
Lajmet e fundit
29 Nëntor 2019
TIA dhuron 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri
Tiranë, 29 Nëntor 2019 - Aeroporti Ndërkombëtar i ...
Lexo më shumë!
28 Nëntor 2019
EasyJet vjen për herë të parë në TIA me dy fluturime direkte: Milano dhe Gjenevë
EasyJet, gjiganti britanik i fluturimeve me kosto të ulët vj...
Lexo më shumë!
1 Tetor 2019
Air Albania: Nisin fluturimet e reja drejt Romës, Milanos dhe Bolonjës
Tiranë, 1 Tetor 2019 – Kompania ajrore Air Albania filloi t...
Lexo më shumë!
   
 
   
Copyright © Tirana International Airport 2014
Created by IMPULS
Të gjitha të drejtat e rezervuara.