Home Autorësia Njoftim ligjor Kontakt English
 
 
 
Informacion mbi kompaninë
Kontakti me shtypin
Njoftime për shtyp
Materiale informuese
Menaxhimi
Këshilli Administrativ
Profili i kompanisë
Fakte dhe shifra
Përgjegjësi sociale
Historia e Aeroportit
Ndërtimi
Vende Pune
Informacion Tenderi
Evente
Galeri fotosh
 
Fluturime Charter midis Slovakisë and Shqipërisë

- Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës i dha mirëseardhjen 200 turistëve nga Bratislava
- Fluturimet çarter do të sjellin turistë një herë në javë

Tirana International Airport (TIA) organizoi një ceremoni të hënën, më 30 qershor 2014, për të festuar fillimin e fluturimit të parë turistik mes Tiranës dhe Bratislavës. Shërbimi që do të jetë një herë në javë, është organizuar nga agjencia turistike Shkodra Travel&Tours dhe do të operohet gjatë të hënave.

Më shumë se 200 turistë mbërritën nga Bratislava në fluturimin e parë nga Sllovakia, kureshtarë të shihnin Shqipërinë dhe të pushojnë në bregdeti ranor.

Fluturimet do të vazhdojnë gjatë gjithë verës me një avion Boeing 733. Ky fluturim I ri e rrit në 18 numrin e destinacioneve të fluturimeve direkte qe nisen nga Tirana.

TIA po e menaxhon me sukses sezonin veror duke ofruar në mënyrë të vazhdueshme standardet e larta të sigurisë, shërbimit dhe komoditetit për të gjithë pasagjerët.

 
   
 
 
 
 
Koha tani!
10°
Të drejtat e pasagjerëve
Shkarko ne formatin PDF!
 
 
Galeria
Click here!
Promocionet tona!
 
 
Lajmet e fundit
29 Nëntor 2019
TIA dhuron 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri
Tiranë, 29 Nëntor 2019 - Aeroporti Ndërkombëtar i ...
Lexo më shumë!
28 Nëntor 2019
EasyJet vjen për herë të parë në TIA me dy fluturime direkte: Milano dhe Gjenevë
EasyJet, gjiganti britanik i fluturimeve me kosto të ulët vj...
Lexo më shumë!
1 Tetor 2019
Air Albania: Nisin fluturimet e reja drejt Romës, Milanos dhe Bolonjës
Tiranë, 1 Tetor 2019 – Kompania ajrore Air Albania filloi t...
Lexo më shumë!
   
 
   
Copyright © Tirana International Airport 2014
Created by IMPULS
Të gjitha të drejtat e rezervuara.