Home Autorësia Njoftim ligjor Kontakt English
 
 
 
Informacion mbi kompaninë
Kontakti me shtypin
Njoftime për shtyp
Materiale informuese
Menaxhimi
Këshilli Administrativ
Profili i kompanisë
Fakte dhe shifra
Përgjegjësi sociale
Historia e Aeroportit
Ndërtimi
Vende Pune
Informacion Tenderi
Evente
Galeri fotosh
 
Blue Panorama fillon fluturimet nga Tirana në Ankona

- Fluturimet në Ankona janë programuar dy herë në javë
- Shërbimi do të operohet nga një Boeing 737

Duke filluar nga 21 korriku 2014, Tirana dhe Ankona do të lidhen me një fluturim direkt. Shërbimi do të ofrohet dy herë në javë – gjatë të hënave dhe të premteve – dhe do të operohet nga dhe për në Tirana International Airport (TIA) nga Blue Panorama. Kompania ka vënë në përdorim një Boeing 737 për pasagjerët e saj.

“Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës është i kënaqur të informojë pasagjerët se kanë filluar fluturimet për këtë destinacion, duke ditur se shumë shqiptarë që jetojnë në këtë pjesë të Italisë dhe që do të përfitojnë nga ky shërbim, sidomos gjatë verës”, tha Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv I TIA-s, Z. Rolf Castro-Vasquez.

Aeroporti parashikon një verë të suksesshme përsa i përket numrit të pasagjerëve. Kompania po punon intensivisht për promovimin e Shqipërisë, por në të njëjtën kohë po punon për hapjen e destinacioneve të reja që janë të rëndësishme për më shumë se një milionë shqiptarë që jetojnë jashtë kufinjve.

 
   
 
 
 
 
Koha tani!
11°
Të drejtat e pasagjerëve
Shkarko ne formatin PDF!
 
 
Galeria
Click here!
Promocionet tona!
 
 
Lajmet e fundit
29 Nëntor 2019
TIA dhuron 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri
Tiranë, 29 Nëntor 2019 - Aeroporti Ndërkombëtar i ...
Lexo më shumë!
28 Nëntor 2019
EasyJet vjen për herë të parë në TIA me dy fluturime direkte: Milano dhe Gjenevë
EasyJet, gjiganti britanik i fluturimeve me kosto të ulët vj...
Lexo më shumë!
1 Tetor 2019
Air Albania: Nisin fluturimet e reja drejt Romës, Milanos dhe Bolonjës
Tiranë, 1 Tetor 2019 – Kompania ajrore Air Albania filloi t...
Lexo më shumë!
   
 
   
Copyright © Tirana International Airport 2014
Created by IMPULS
Të gjitha të drejtat e rezervuara.