Home Autorësia Njoftim ligjor Kontakt English
 
 
 
Informacion mbi kompaninë
Kontakti me shtypin
Njoftime për shtyp
Materiale informuese
Menaxhimi
Këshilli Administrativ
Profili i kompanisë
Fakte dhe shifra
Përgjegjësi sociale
Historia e Aeroportit
Ndërtimi
Vende Pune
Informacion Tenderi
Evente
Galeri fotosh
 
Wizz Air fillon fluturimin e ri Tiranë-Vjenë

19 dhjetor 2019: Wizz Air, shoqëria më e madhe ajrore me kosto të ulët në Evropën Qendrore dhe Lindore, filloi sot një destiancion të ri që do të lidhë Tirana International Airport (TIA-n) me Vjenën.

Operimi i këtij destinacioni të ri midis Tiranës dhe kryeqytetit austriak do të jetë tre herë në javë, të martën, të enjten dhe të shtunën. Avioni i përdorur për këtë destinacion është i tipit Airbus A320, me 180 vende. Rezervimet për fluturimet mund të bëhen online në www.wizzair.com ose nëpërmjet agjencive të udhëtimit.

“Shpreh përgëzimet e mia për Wizz Air për operimin e destinacionit të tyre të ri. Shoqëria Ajrore ka rritur numrin e shërbimeve të saj në TIA gjatë tre viteve të fundit, dhe ne jemi shumë të lumtur që kemi këtë fluturim të ri drejt Vjenës," u shpreh Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Aeroportit, Dr. Constantin von Alvensleben.

Vjena shtrihet në lindje të Austrisë në brigjet e lumit Danub. Trashëgimia e saj artistike dhe intelektuale u formua nga shumë banorë të saj të famshëm, përfshirë Mozart-in, Beethoven-in dhe Freud-in. Qyteti njihet gjithashtu për pallatet e tij perandorake, përfshirë Schönbrunn, rezidenca verore e Habsburgëve. Në lagjen e muzeve, ndërtesat historike dhe ato bashkëkohore shpalosin veprat e shumë artistëve, përfshirë Egon Schiele dhe Gustav Klimt.

Aktualisht në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës operojnë 15 shoqëri ajrore, të cilat lidhin kryeqytetin e Shqipërisë me 60 destinacione.

 
   
 
 
 
 
Koha tani!
12°
Të drejtat e pasagjerëve
Shkarko ne formatin PDF!
 
 
Galeria
Click here!
Promocionet tona!
 
 
Lajmet e fundit
19 dhjetor 2019
Wizz Air fillon fluturimin e ri Tiranë-Vjenë
19 dhjetor 2019: Wizz Air, shoqëria më e madhe ajrore me kos...
Lexo më shumë!
18 Dhjetor 2019
TIA, fillon rehabilitimi i pistës ajrore “Airfield 2020”
Tirana International Airport (TIA) ka filluar ndër projektet m&eu...
Lexo më shumë!
29 Nëntor 2019
TIA dhuron 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri
Tiranë, 29 Nëntor 2019 - Aeroporti Ndërkombëtar i ...
Lexo më shumë!
   
 
   
Copyright © Tirana International Airport 2014
Created by IMPULS
Të gjitha të drejtat e rezervuara.