Home Autorësia Njoftim ligjor Kontakt English
 
 
 
Informacion mbi kompaninë
Kontakti me shtypin
Njoftime për shtyp
Materiale informuese
Menaxhimi
Këshilli Administrativ
Profili i kompanisë
Fakte dhe shifra
Përgjegjësi sociale
Historia e Aeroportit
Ndërtimi
Vende Pune
Informacion Tenderi
Evente
Galeri fotosh
 
Air Albania: Nisin fluturimet e reja drejt Romës, Milanos dhe Bolonjës

Tiranë, 1 Tetor 2019 – Kompania ajrore Air Albania filloi tre fluturime të reja direkte nga Tirana International Airport drejt Romës, Milanos dhe Bolonjës.

Këto fluturime, do të kryhen nga avioni i quajtur “Migjeni” model Boeing 737-800, i prodhuar në vitin 2016. Fluturimet drejt Romës dhe Milanos janë të përditshme, ndërsa me Bolonjën do të operohet me katër fluturime në javë.

“Migjeni” është avioni i dytë i flotës së Air Albania pas “Lasgushit” që mbulon destinacionin e Stambollit. Së shpejti, kësaj flote do t’i shtohet dhe “Naimi”, për destinacione të tjera europiane.

“Jo më vonë se në Dhjetor, në Tiranë do të ulet “Naimi”, avioni i tretë i flotës së “Air Albania” i cili do të fluturojë në qytetet më të rëndësishme, që kanë më shumë kërkesa në tregun shqiptar siç është Brukseli, Athina dhe pa dyshim Londra”, u shpreh Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë. Znj. Belinda Balluku.

“Jemi shumë të lumtur në këtë ditë dhe e konsiderojmë arritje që në një ditë të vetme, tre destinacione të reja nisen nga TIA. I urojmë sukses Air Albania dhe shprehim kënaqësinë tonë për mbështjejen e autoriteteve qeveritare ndaj zhvillimit të aeroportit”, tha Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv, Dr. Constantin von Alvensleben.

Drejtori i Air Albania Z. Sinan Dilek u ndal tek çmimet e ulëta dhe e cilësoi fluturimin e Migjenit një moment të rëndësishëm për Aviacionin Shqiptar.

 “Me 69 Euro mund të fluturohet drejt Romës dhe Milanos ndërsa me 59 Euro mund të fluturohet drejt Bolonjës. Do të jetë një udhëtim më standarde shumë të larta dhe me çmime shumë të lira”, u shpreh Z. Dilek.

“Projektet e mëdha nuk bëhen pa një partneritet të vlerësuar. Falenderojmë Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës për mbështetjen që i ka dhënë Air Albanias dhe zhvillimit të saj” shtoi në fjalën e saj, Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë. Znj. Belinda Balluku.

 
   
 
 
 
 
Koha tani!
Të drejtat e pasagjerëve
Shkarko ne formatin PDF!
 
 
Galeria
Click here!
Promocionet tona!
 
 
Lajmet e fundit
19 dhjetor 2019
Wizz Air fillon fluturimin e ri Tiranë-Vjenë
19 dhjetor 2019: Wizz Air, shoqëria më e madhe ajrore me kos...
Lexo më shumë!
18 Dhjetor 2019
TIA, fillon rehabilitimi i pistës ajrore “Airfield 2020”
Tirana International Airport (TIA) ka filluar ndër projektet m&eu...
Lexo më shumë!
29 Nëntor 2019
TIA dhuron 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri
Tiranë, 29 Nëntor 2019 - Aeroporti Ndërkombëtar i ...
Lexo më shumë!
   
 
   
Copyright © Tirana International Airport 2014
Created by IMPULS
Të gjitha të drejtat e rezervuara.