Home Autorësia Njoftim ligjor Kontakt English
 
 
 
Informacion mbi kompaninë
Kontakti me shtypin
Njoftime për shtyp
Materiale informuese
Menaxhimi
Këshilli Administrativ
Profili i kompanisë
Fakte dhe shifra
Përgjegjësi sociale
Historia e Aeroportit
Ndërtimi
Vende Pune
Informacion Tenderi
Evente
Galeri fotosh
 
Wizz Air filllon fluturimin e ri Tiranë - Memmingen

Wizz Air filllon fluturimin e ri Tiranë  - Memmingen

Tiranë më 4 Gusht 2019:  Wizz Air, shoqëria më e madhe ajrore me kosto të ulët në Evropën Qendrore dhe Lindore, filloi sot fluturimet direkte nga Tirana International Airport drejt Aeroportit të Memmingen, Gjermani, me një avion të tipit Airbus A320/321.

Operimi i këtij destinacioni të ri me tarifa të ulëta do të jetë dy herë në javë, të Mërkurë dhe të Dielë. Ky fluturim do të krijojë mundësi të favorshme udhëtimi për pasagjerët Shqiptarë.

“Ne jemi entuziastë për këtë shërbim të ri nga Wizz Air. Kjo do të shërbejë si një ndihmë e konsiderueshme për shumë shqiptarë të cilët jetojnë në Memmingen dhe jashtë tij. Do të ofrojë mundësi të reja për udhëtarët dhe për eksplorimin në vazhdimësi të Shqipërisë”, u shpreh Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Tirana International Airport Dr. Rolf Castro-Vasquez.

Memmingen është një qytet i cili ndodhet në Swabia, Bavari, Gjermani. Është qendra ekonomike, arsimore dhe administrative e rajonit Danub-ller. Në perendim qyteti përshkohet nga Iller, lumi që shënon kufirin me Baden-Ëürttemberg. Në veri, lindje dhe jug qyteti rrethohet nga Unterallgäu. Memmingen është një qytet turistik me shumë atraksione kulturore dhe historike.

 
   
 
 
 
 
Koha tani!
10°
Të drejtat e pasagjerëve
Shkarko ne formatin PDF!
 
 
Galeria
Click here!
Promocionet tona!
 
 
Lajmet e fundit
29 Nëntor 2019
TIA dhuron 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri
Tiranë, 29 Nëntor 2019 - Aeroporti Ndërkombëtar i ...
Lexo më shumë!
28 Nëntor 2019
EasyJet vjen për herë të parë në TIA me dy fluturime direkte: Milano dhe Gjenevë
EasyJet, gjiganti britanik i fluturimeve me kosto të ulët vj...
Lexo më shumë!
1 Tetor 2019
Air Albania: Nisin fluturimet e reja drejt Romës, Milanos dhe Bolonjës
Tiranë, 1 Tetor 2019 – Kompania ajrore Air Albania filloi t...
Lexo më shumë!
   
 
   
Copyright © Tirana International Airport 2014
Created by IMPULS
Të gjitha të drejtat e rezervuara.