Home Autorësia Njoftim ligjor Kontakt English
 
 
 
Informacion mbi kompaninë
Kontakti me shtypin
Njoftime për shtyp
Materiale informuese
Menaxhimi
Këshilli Administrativ
Profili i kompanisë
Fakte dhe shifra
Përgjegjësi sociale
Historia e Aeroportit
Ndërtimi
Vende Pune
Informacion Tenderi
Evente
Galeri fotosh
 
Fluturime çarter midis Moskës dhe Tiranës

Tirana International Airport (TIA) organizoi një ceremoni të martën, më 18 qershor 2019, për të festuar fillimin e një fluturimi të ri turistik me çarter mes Moskës dhe Tiranës.

Më shumë se 221 turistë mbërritën nga Rusia në fluturimin e parë nga Moska, kureshtarë të shihnin Shqipërinë dhe të pushojnë në plazhet e saj ranorë.

Fluturimet e programuara do të operohen një herë në javë gjatë gjithë verës nga shoqëria ajrore Ural Airlines, me një avion Airbus 320.

“Ky është grupi i parë i turistëve nga Moska. Njerëzit nga qytetet e Rusisë janë shumë të interesuar për të parë Shqipërinë dhe ne u urojmë atyre një përvojë të mrekullueshme këtu. TIA i mbështet fluturimet në këto destinacione të reja, me qëllim për të zhvilluar turizmin dhe për të përmirësuar imazhin e vendit,” u shpreh Dr. Rolf Castro-Vasquez, Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i TIA-s.

Ural Airlines është një shoqëri ajrore e vendosur në Yekaterinburg, Rusi, dhe operon fluturime vendase dhe ndërkombëtare të programuara dhe me avion çarter nga Aeroporti Ndërkombëtar i Koltsovo-s. Në vitin 2016, shoqëria ajrore u ka shërbyer 6.5 milion pasagjerëve.

Siç TIA ka theksuar edhe më parë, stafi i saj është i mirë përgatitur për sezonin e pikut të këtij viti dhe është në gjendje të ofrojë standardet më të larta të sigurisë, shërbimit dhe komoditetit për të gjithë pasagjerët.

 
   
 
 
 
 
Koha tani!
Të drejtat e pasagjerëve
Shkarko ne formatin PDF!
 
 
Galeria
Click here!
Promocionet tona!
 
 
Lajmet e fundit
29 Nëntor 2019
TIA dhuron 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri
Tiranë, 29 Nëntor 2019 - Aeroporti Ndërkombëtar i ...
Lexo më shumë!
28 Nëntor 2019
EasyJet vjen për herë të parë në TIA me dy fluturime direkte: Milano dhe Gjenevë
EasyJet, gjiganti britanik i fluturimeve me kosto të ulët vj...
Lexo më shumë!
1 Tetor 2019
Air Albania: Nisin fluturimet e reja drejt Romës, Milanos dhe Bolonjës
Tiranë, 1 Tetor 2019 – Kompania ajrore Air Albania filloi t...
Lexo më shumë!
   
 
   
Copyright © Tirana International Airport 2014
Created by IMPULS
Të gjitha të drejtat e rezervuara.