Home Autorësia Njoftim ligjor Kontakt English
 
 
 
Informacion mbi kompaninë
Kontakti me shtypin
Njoftime për shtyp
Materiale informuese
Menaxhimi
Këshilli Administrativ
Profili i kompanisë
Fakte dhe shifra
Përgjegjësi sociale
Historia e Aeroportit
Ndërtimi
Vende Pune
Informacion Tenderi
Evente
Galeri fotosh
 
Fillojnë fluturimet Tiranë–Londër me Albawings

Të Dielën më datë 16 Qershor 2019 u organizua ceremonia e përurimit të linjës së re Tiranë–Stansted, Londër.

Linja e re do të operohet nga Albawings tre herë në javë, të martave, të enjteve dhe të dielave.

"Ne kemi kënaqësinë të mirëpresim këtë fluturim të ri, i cili përforcon më tepër lidhjet ndërmjet shqiptarëve. E çmojmë bashkëpunimin tonë me Albawings dhe jemi të lumtur të shohim se kompania ka rritur numrin e shërbimeve të saj në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës", u shpreh Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Tirana International Airport, Dr. Rolf Castro-Vasquez.

Aeroporti Ndërkombëtar i Londrës, Stansted, gjendet në Stansted, 42 milje në verilindje të Londrës Qendrore, dhe është lehtësisht i aksesueshëm në rrugë tokësore dhe hekururdhore.

Në aeroportin e Stansted operojnë 200 linja ajrore përmes Europës, Lindjes së Mesme dhe Afrikës.

 
   
 
 
 
 
Koha tani!
23°
Të drejtat e pasagjerëve
Shkarko ne formatin PDF!
 
 
Galeria
Click here!
Promocionet tona!
 
 
Lajmet e fundit
19 Qershor 2019
Fluturime çarter midis Moskës dhe Tiranës
Tirana International Airport (TIA) organizoi një ceremoni të...
Lexo më shumë!
17 Qershor 2019
Fillojnë fluturimet Tiranë–Londër me Albawings
Të Dielën më datë 16 Qershor 2019 u organizua cere...
Lexo më shumë!
6 Maj 2019
TIA bëhet pjesë e fushatës së dhurimit të gjakut për fëmijët talasemik
Më 5 Qershor 2019, Stafi i Aeroporti Ndërkombëtar t&eum...
Lexo më shumë!
   
 
   
Copyright © Tirana International Airport 2014
Created by IMPULS
Të gjitha të drejtat e rezervuara.