Home Autorësia Njoftim ligjor Kontakt English
 
 
 
Informacion mbi kompaninë
Kontakti me shtypin
Njoftime për shtyp
Materiale informuese
Menaxhimi
Këshilli Administrativ
Profili i kompanisë
Fakte dhe shifra
Përgjegjësi sociale
Historia e Aeroportit
Ndërtimi
Vende Pune
Informacion Tenderi
Evente
Galeri fotosh
 
Sky Up, një nga kompanitë charter më të mirë të Ukrainës ulet në Tirana International AirportSky Up, një nga kompanitë charter më të mirë të Ukrainës ulet në Tirana International Airport


4 qershor 2018 - Tirana International Airport (TIA) mirëpriti sot Sky Up, avionin charter të një prej operatorëve turistikë më të rëndësishëm të Ukrainës me 174 turistë në bord. Destinacioni i ri do të operohet deri në fund të muajit shtator duke numëruar 96 fluturime nga Ukraina dhe duke ndihmuar në zhvillimin e turizimit të Shqipërisë.  

Me këtë rast, TIA organizoi një ceremoni të vogël të përbashkët për të përurimin fillimin e operimit të këtij destinacioni me operatorin turistik Shqiptar Aler Travel.  

“Numri i turistëve në Shqipëri po rritet dhe ka një interes të madh për të vizituar vendin. Jam i bindur se mikpritja e shqiptarëve do të jetë thelbësore në trajtimin e mirë të vizitorëve duke bërë që ata të rikthehen. TIA ka kënaqësinë të mbështesë destinacione të tilla financiarisht duke kontribuar në zhvillimin e turizimit përtej kufinjve.” u shpreh Dr Rolf Castro-Vasquez, Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i TIA-s.

Tirana International Airport ka njoftuar gjithashtu se stafi është i përgatitur për sezonin e ngarkuar me të gjitha standardet më të mira të shërbimit dhe komoditetit të pasagjerëve.

Sky Up, operatori nga Ukraina do të fluturojë drejt Shqipërisë me Boeing 737, gjashtë herë në javë.
 
 
   
 
 
 
 
Koha tani!
13°
Të drejtat e pasagjerëve
Shkarko ne formatin PDF!
 
 
Galeria
Click here!
Promocionet tona!
 
 
Lajmet e fundit
29 Nëntor 2019
TIA dhuron 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri
Tiranë, 29 Nëntor 2019 - Aeroporti Ndërkombëtar i ...
Lexo më shumë!
28 Nëntor 2019
EasyJet vjen për herë të parë në TIA me dy fluturime direkte: Milano dhe Gjenevë
EasyJet, gjiganti britanik i fluturimeve me kosto të ulët vj...
Lexo më shumë!
1 Tetor 2019
Air Albania: Nisin fluturimet e reja drejt Romës, Milanos dhe Bolonjës
Tiranë, 1 Tetor 2019 – Kompania ajrore Air Albania filloi t...
Lexo më shumë!
   
 
   
Copyright © Tirana International Airport 2014
Created by IMPULS
Të gjitha të drejtat e rezervuara.