Home Autorësia Njoftim ligjor Kontakt English
 
 
 
Informacion mbi kompaninë
Kontakti me shtypin
Njoftime për shtyp
Materiale informuese
Menaxhimi
Këshilli Administrativ
Profili i kompanisë
Fakte dhe shifra
Përgjegjësi sociale
Historia e Aeroportit
Ndërtimi
Vende Pune
Informacion Tenderi
Evente
Galeri fotosh
 
Tirana International Airport i uron mirëseardhjen turistëve të parë Izraelitë në bordin e Albawings

Tirana International Airport i uron mirëseardhjen turistëve të parë Izraelitë në bordin e Albawings

 

 Tirana International Airport (TIA) i uron sot mirëseardhjen 130 pasagjerëve të parë nga Izraeli të cilët udhëtojnë në bordin e Albawings.

Me këtë rast, në aeroport u zhvillua një ceremoni për të shënuar fillimin e operimit të destinacionit të ri nga Tel Aviv në Tiranë.

“Tirana International Airport ka kënaqësinë të shohë progresin e bërë nga shoqëria ajrore e vendosur në Shqipëri, Albawings, e cila është themeluar në Shkurt 2015. Përveç destinacioneve të tjera, kjo shoqëri ajrore po u shërben turistëve nga Izraeli duke kontribuar kështu në rritjen e turizmit në vend,” u shpreh Dr Rolf Castro-Vasquez, Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i TIA-s.

Albawings është një shoqëri ajrore me tarifa të ulëta e vendosur në Shqipëri dhe gjatë tre viteve të fundit ka shërbyer për të lidhur vendin tonë me destinacione të Evropës. Albawings është e dedikuar për të ofruar fluturimet me çmimet më ekonomike nga dhe drejt Shqipërisë.

Fluturimi me avion charter nga Izraeli është programuar çdo ditë të martë dhe shoqëria do të operojë këtë destinacion me Boeing 737 gjatë gjithë sezonit veror.

 
   
 
 
 
 
Koha tani!
10°
Të drejtat e pasagjerëve
Shkarko ne formatin PDF!
 
 
Galeria
Click here!
Promocionet tona!
 
 
Lajmet e fundit
29 Nëntor 2019
TIA dhuron 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri
Tiranë, 29 Nëntor 2019 - Aeroporti Ndërkombëtar i ...
Lexo më shumë!
28 Nëntor 2019
EasyJet vjen për herë të parë në TIA me dy fluturime direkte: Milano dhe Gjenevë
EasyJet, gjiganti britanik i fluturimeve me kosto të ulët vj...
Lexo më shumë!
1 Tetor 2019
Air Albania: Nisin fluturimet e reja drejt Romës, Milanos dhe Bolonjës
Tiranë, 1 Tetor 2019 – Kompania ajrore Air Albania filloi t...
Lexo më shumë!
   
 
   
Copyright © Tirana International Airport 2014
Created by IMPULS
Të gjitha të drejtat e rezervuara.