Home Autorësia Njoftim ligjor Kontakt English
 
 
 
Informacion mbi kompaninë
Kontakti me shtypin
Njoftime për shtyp
Materiale informuese
Menaxhimi
Këshilli Administrativ
Profili i kompanisë
Fakte dhe shifra
Përgjegjësi sociale
Historia e Aeroportit
Ndërtimi
Vende Pune
Informacion Tenderi
Evente
Galeri fotosh
 
Wizz Air fillon fluturimin e parë direkt Tiranë - Budapest

Wizz Air fillon fluturimin e parë direkt Tiranë - Budapest


Wizz Air, shoqëria ajrore më e madhe low-cost në Evropën Qëndrore dhe Lindore njoftoi sot shërbimin e saj të parë që lidh Tiranën me kryeqytetin e Hungarisë, Budapestin. Operimi i këtij destinacioni të ri me tarifa të ulëta me një program të volitshëm dy herë në javë javë, do të krijojë mundësi reale të favorshme udhëtimi për pasagjerët Shqiptarë të cilët do të kenë mundësi të zbulojnë kryeqytetin e mrekullueshëm të Hungarisë si edhe destinacione të tjera në Evropë, të disponueshme në rrjetin me tarifa të ulëta të Wizz Air nga Budapesti. Pasagjerët të cilët janë duke planifikuar pushimet e tyre apo një vizitë në fundjavë në Budapest apo më tej, mund të prenotojnë biletat e tyre në faqen wizzair.com me çmime të ulëta duke dilluar nga vetëm 24.99* Euro.

Ky shërbim i ri drejt Budapestit lidh për herë të parë dy vendet në mënyrë direkte, pritet të zhvillojë turizimin si dhe të krijojë një lidhje të rëndësishme për tregti dhe biznes duke simuluar kështu investimet në vend. Vizitorët nga Shqipëria do të kenë mundësi të eksplorojnë qytetin e mrekullueshëm historik të Budapestit, i famshëm për kuzhinën e pasur Hungareze, arkitekturën mahnitëse si dhe bukuritë natyrore marramëndëse. Gjithashtu, ky destinacion do t’iu sherbejë pasagjerëve Shqiptarë si një portë e favorshme drejt Evropës duke ofruar kështu 62 destinacione drejt 29 vendeve të tjera nëpërmjet rrjetit të Budapestit.

 
   
 
 
 
 
Koha tani!
10°
Të drejtat e pasagjerëve
Shkarko ne formatin PDF!
 
 
Galeria
Click here!
Promocionet tona!
 
 
Lajmet e fundit
29 Nëntor 2019
TIA dhuron 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri
Tiranë, 29 Nëntor 2019 - Aeroporti Ndërkombëtar i ...
Lexo më shumë!
28 Nëntor 2019
EasyJet vjen për herë të parë në TIA me dy fluturime direkte: Milano dhe Gjenevë
EasyJet, gjiganti britanik i fluturimeve me kosto të ulët vj...
Lexo më shumë!
1 Tetor 2019
Air Albania: Nisin fluturimet e reja drejt Romës, Milanos dhe Bolonjës
Tiranë, 1 Tetor 2019 – Kompania ajrore Air Albania filloi t...
Lexo më shumë!
   
 
   
Copyright © Tirana International Airport 2014
Created by IMPULS
Të gjitha të drejtat e rezervuara.